вівторок, 12 січня 2021 р.

              Джек Лондон (1876-1916) 

   12 січня 1876 народився в Сан-Франциско       хлопчина, якому мати дала ім’я Джон. 
Джон Гріффіт Чейні, він же Джек Лондон. 
Після народження малюка матір залишила його на якийсь час на піклування своєї колишньої рабині Вірджинії Прентісс, яка залишалася для Лондона важливою людиною протягом усього його життя.
 
В кінці того ж 1876 року вона вийшла заміж за Джона Лондона, інваліда і ветерана Громадянської війни в США, після чого забрала малюка до себе назад. Хлопчик був усиновлений і отримав прізвище Лондон. А ім’я Джон змінили на Джек, щоб розрізняти молодшого від старшого.
Трудове життя Джека Лондона почалося рано: продавець ранкових і вечірніх газет, хлопчик в кегельбанів, прибиральник в парку, робочий консервної фабрики. 
Потім почалися морські пригоди. Добра Вірджинія позичила хлопчикові 300 доларів, на які була куплена стара шхуна, і незабаром 14-річного «капітана» прозвали «Принцом устричних піратів» за незаконну ловлю креветок і крабів біля набережної Сан-Франциско. 
Потім була служба в рибальському патрулі і плавання матросом на промисловій шхуні «Софі Сазерленд» до Японії і в Берингове море.
Вісімнадцятирічний хлопець, після походу безробітних на Вашингтон і проведеного у в’язниці місяця, по-перше, докладно познайомився з соціалістичними ідеями, а по-друге, остаточно прийняв рішення стати письменником. Не вистачало освіти. 
Лондон вступив до середньої школи, але залишився незадоволений темпами навчання і кинув її. Самостійно підготувавшись, Джек успішно склав іспити в Каліфорнійський університет і провчився три семестри. А потім закінчилися гроші.
Джек Лондон на собі пізнав час «золотої лихоманки». У 1897 році він відправився на Аляску. Правда, багатства він не нажив.
Письменник особисто дізнався, що таке війна. Брав участь у двох військових конфліктах і працював військовим кореспондентом.
Працездатність Джека Лондона була неймовірною: 15-17 годин літературної праці кожен день!
Тому і написано ним за не таку вже довгу письменницьку кар’єру близько 40 книг. Джек Лондон був найбільш високооплачуваним письменником Америки. 
Вже до 1907 року (до 30-ти років) він був дуже заможною людиною, його гонорар доходив до 50 тисяч доларів за книгу (на ті часи це була фантастична сума).
Коли Джек заробив гідні гроші вирішив зайнятися фермою і на наявні кошти придбав ранчо. Але на жаль, таланту підприємця у нього не було, і справа зазнавало збитків.
В останні роки Лондон переживав творчу кризу, в зв’язку з чим став зловживати алкоголем (згодом кинув). 
Останні роки він страждав від ниркового захворювання, що супроводжувалася сильними болями. Від них він рятувався морфієм. У ніч 22 листопада 1916 року трапився особливо сильний напад.
Швидше за все, Лондон не розрахував дозу морфію. Коли вранці 40-річного письменника знайшли, він уже вмирав …
На сьогоднішній день на місці, де спочиває письменник лежить великий камінь, покритий мохом. Пам’ятник Не встановлено. 

Немає коментарів:

Дописати коментар